RSS

Sessizce..

30 Mayıs 2015 ~ Sinan Özdemir — Hayat Şifreleri

Şunu çok iyi biliyorum; bu devirde kendine bir çizgi belirleyip o çizgide inançlarınla birlikte yılmadan usanmadan ilerleyip ömrünü tükettikten sonra sessiz sedasız bu dünyadan göçüp gitmen gerekir.

1 kişi bu yazıyı beğendi.

Yüreğine doğru…

29 Mayıs 2015 ~ Sinan Özdemir — Serbest Kürsü

-

-

1 kişi bu yazıyı beğendi.

Etiketler:

Sıkılınca..

15 Mayıs 2015 ~ Sinan Özdemir — Franz Kafka

Bir şey istiyorum, gürültüden, kalabalıktan uzak karanlığımda kendi başıma kalmak.
Bir yerlere gizlenmek istiyorum bu isteğin ardından gitmek istiyorum…

Franz Kafka

kişi bu yazıyı beğendi.

Etiketler:

Temel sorun.

15 Mayıs 2015 ~ Sinan Özdemir — Hayat Şifreleri

Toplumda ki sıkıntıların temeli işte bunları yerine getirilmediğinden oluşur. İnsanlar makine gibi yaşamayı bırakıp hayatlarını, inançlarını ve daha bir çok şeyin üzerinde kafa yormadıkları sürece bu sıkıntıdan kurtulamazlar.

—–

Eğer varolan düzeni sorgulamaktan kaçınıyorsak, bunun nedeni-içinde yaşadığımız kentin iklimi ve büyüklüğü bir yana- toplum tarafından kabul gören her şeyin doğru olduğunu düşünmemizdir aslında.

İyi bir çömlek ya da ayakkabı yapmak yalnızca sezgiyle olacak bir iş değildi; öyleyse çok daha karmaşık bir iş olan yaşamı sürdürme iş nasıl olur da öncüller ya da hedefler üzerine bir an bile kafa yormaksızın yürütebilirdi ?

Çünkü bu insanlar inandıkları şeylerin mantıklı olup olmadığını hiç gözden geçirmemişlerdir.

Felsefenin Tesellisi

1 kişi bu yazıyı beğendi.

Etiketler:

Düşünmek herşeydir.

09 Mayıs 2015 ~ Sinan Özdemir — Kısa ve Öz

Düşünür olmak. – Her günün en az üçte birini tutkular, insanlar ve kitaplar olmadan geçirmiyorsa, insan nasıl düşünür olabilir.

Friedrich Nietzsch

1 kişi bu yazıyı beğendi.

Etiketler:

Maalesef öyle.

04 Mayıs 2015 ~ Sinan Özdemir — Hayat Şifreleri

“Temkinli olmaya çalıştığımız zaman aptallıkla suçlanıyoruz. Utangaçlığımız kendini beğenmişlik, başkalarını memnun etme isteğimiz dalkavukluk olarak algılanıyor. Bu yanlış anlamalara son vermek istiyoruz ama birden boğazımız kuruyor, ağzımızdan çıkan sözlerden hiçbiri asıl söylemek istediklerimiz olmuyor. En büyük düşmanlarımız bizim üstümüzdeki mevkilere atanıyor, bizi çekiştirmeye devam ediyorlar. Aslında, masum bir düşünüre yönelen bu haksız nefrette, bize adil davranmayı beceremeyen ya da bunu istemeyen insanlar yüzünden yaşadığımız acıların yankılarını duyuyoruz. “

Felsefenin Tesellisi.

1 kişi bu yazıyı beğendi.

Etiketler: